برای ساماندهی محورهای دوهزار و سه هزار چه باید کرد؟؟

تعداد بازدید۲۷۲۸مرتبه

با درود
بی تردید مواهب طبیعی و خدادادی ، نظیر دریا ، جنگل ، کوهستان و …. علاوه بر تاثیرات مثبت زیست محیطی بر زیستن و نحوه زندگانی ما نیز موثر هستند . حفظ ، مراقبت و نگاهداری این موهبتها وظیفه ایست که بر دوش تک تک ما انسانها قرار داده شده است .
شهرستان تنکابن با دارا بودن ۳۵ درصد قله های بالای ۴۰۰۰ متر کشور ، پتانسیلی بالقوه جهت جذب توریست و گردشگر به مناطق جنگلی و کوهستانی خویش است .
یکی از بزرگترین و مشهورترین سایتهای جنگلی و گردشگری ایران مناطق دوهزار و سه هزار هستند . هر ایرانی قطعا این مناطق را یا از نزدیک دیده و یا نام آن را حداقل یکبار شنیده است .
مناطق دوهزار و سه هزار در سالهای اخیر با افزایش میزان بازدیدکنندگان ، اعم از شهروندان ، مسافران و گردشگران به شدت دچار آسیب های زیست محیطی شده اند .
تغییر الگوی مصرف مردم ، استفاده بیش از اندازه پلاستیک ، تخریب جنگل ، بریدن سرشاخه ها و بسیاری از ناملایمتهای دیگر منطقه را با بحرانی جدی مواجه کرده است .
از سویی دیگر نبود سرویسها و امکانات مناسب برای استفاده صحیح از طبیعت و عدم وجود مدیریتی متمرکز این بحران را تشدید نموده است .
حال با توجه به شرایط و مشکلات موجود نظر شما جهت بهبود وضعیت در این منطقه چیست ؟
چگونه میتوان از جنگل صیانت نمود ، زباله ها را جمع آوری کرد ، امنیت را ایجاد نمود ، امکانات مناسب نظیر کمپینگ، سرویس بهداشتی مناسب ، باربکیو ، نماز خانه ، قایقرانی در آبهای خروشان و…. را مستقر کرد ؟
⭕️ جذب سرمایه گذار بخش خصوصی
⭕️ اخذ عوارض تحت عنوان بهای خدمات زیست محیطی و ارایه خدمات لازم
⭕️سرمایه گذاری ملی و دولتی

لطفا نظرات خود را از طریق :
Www.falahatkar.ir
Info@falahatkar.ir
Telegram : 09111911102
Instagram : korosh_falahatkar
اعلام فرمایید .
باسپاس از مشارکت و همراهی شما شهروندان گرامی
مدیریت هماهنگی پسماند و دبیرخانه کارگروه توسعه پایدار شهرستان تنکابن

2 دیدگاه در “برای ساماندهی محورهای دوهزار و سه هزار چه باید کرد؟؟

  1. برای این کار در واقع اراده ای ملی با حمایت بخش خصوصی و دولتی هردو لازم است در ابتدای امر می توان با تکیه به نیروهای داوطلب مشتاق به ویژه جوانان امرپژوهش را در باره ی آسیب های وارده و راههای مقابله سامان داد و چشم انداز های تخریب و توسعه ی جنگل هارا در هردو حال پیش روی منتفعین (مردم و سرمایه گذاران و مسئولین) قرار داد تا حذب نیرو شود. در همه حال قطعا تقویت مدیربت توسعه راهبردی لازم است .