نوشتار هفته – (۲۹ مهر لغایت ۴ آبان ۹۲)

تعداد بازدید۶۵۲۹مرتبه

دوستان درود؛
با توجه به گذشت چند روز از ارائه مطالب به صورت روزنوشت بر آن شدم تا از این پس مطالبی که با شما عزیزان در میان خواهم گذاشت را به صورت هفتگی در این مکان منتشر نمایم. دلیل آن هم نظم بیشتر مطالب و فرصت پیگیری و همراهی بیشتر توسط شما همراهان و همشهریان خوبم بوده است. امیدوارم بتوانم در این راه با همراهی شما که قطعاً قوت قلب و چراغ راه خواهد بود، ثابت قدم باشم.

در هفته‌ای که گذشت اقداماتی به شرح ذیل بعمل آمد:
-نشست اعضای شورا و سرپرست شهرداری به جهت بررسی تیم فوتبال شهرداری و پیش‌بینی هزینه‌های حضور در لیگ دسته ۳ و مشورت برای تعین مدیر عامل، ریس هیات مدیره، سرپرست و سایر اعضا.

-برگزاری جلسه‌ای با نمایندگان اداره آب و فاضلاب شهری، مدیر پروژه احداث خط لوله فاضلاب شهری، ناظر کارفرما از شرکت مهندسی توساب و اخذ گزارش از روند اجرایی پروژه.
در این خصوص باید به اطلاع شهروندان خوب وفهیم برسانم، همانطوریکه مطلع هستید روند اجرایی پروژه لوله گذاری فاضلاب شهری در منطقه ما در حال اجرا می‌باشد. این پروژه در اواخر سال ۸۸ بر اساس طرح تفضیلی شروع شد و قرار است به طول تقریبی ۱۶۵ تا ۲۰۰ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۲۲۵ میلیارد تومان اجرا شود. مشکلات بیشماری در منطقه‌های اجرایی برای همشهریان عزیز و مدیریت شهری به علت کندی اجرا، ریزش خاک، آبگرفتگی معابر، کنده شدن آسفالت، نشست مسیرها و… پیش آمده است؛ لذا این جلسه با توجه به اهمیت آن جهت ارائه این مشکلات به پیمانکار برگزار شد. حقیقت مطلب این است که در روند اجرایی این پروژه، نبود اعتبار مناسب، باعث کندی اجرا شده و کارفرما امیدوار است تا درسال ۹۳ از طریق فاینانس و بانک توسعه اسلامی، ۶۰ کیلومتر دیگر این پروژه را اجرا کند. در حال حاظر ۲۰ کیلومتر خط لوله نصب و ۷ هکتار زمین برای تصفیه خانه در منطقه نعمت آباد خریداری شده است. امیدوارم با توجه به ارزشمند بودن این پروژه برای منطقه و مباحث زیست محیطی، مردم نهایت همکاری را همچون سنوات گذشته داشته باشند و عذر خواهی ما را به سبب بروز مشکلات پذیرا باشند.

-برگزاری جلسه‌ای با هیات بوکس شهرستان با حضور مرد ارزشمند و پرتلاش و پر سابقه این رشته، استاد احمد خالقی و بررسی مشکلات و معضلات این رشته ورزشی.

-نشستی با شهرداران و سرپرستان شهرداریها، روسای شوراها و بخشها، بخشداران، معاونت فرمانداری شهرهای شهسوار، نشتارود، خرم آباد و شیرود پیرامون بحث زباله و تعیین مبالغ هزینه‌های منطقه پردسر با توجه به جمعیت مناطق مختلف.

– خارج از جلسات شورا نیز در جلسه‌ای که به جهت تشکیل مجمع رشد و توسعه منطقه تنکابن و شهر شهسوار برگزار گردید، حضور داشتم.  در این خصوص نیز باید به استحضار شما گرامیان برسانم، جمعی از شهروندان مشتاق توسعه و آبادانی شهرمان، به جهت اینکه در آینده نزدیک بتوانیم با امید به خداوند بزرگ، شهری آبادتر و توسعه یافته‌تر داشته باشیم با هدف ایجاد یک اتاق فکر بزرگ و جمع آوری ایده‌ها و طرحها و ساختن و هموار کردن بسترها و نیز برقراری ارتباط  سهل‌تر با ارگانها و نهادهای شهری گرد هم آمده‌اند و در حال بررسی و تاسیس مجمع رشد و توسعه شهسوارند. علاقه‌مندان  به حضور و فعالیت در این مجمع می‌توانند پس از اقدامات و تاسیس این نهاد اجتماعی به عضویت این مجموعه در بیایند. انشاا… درآینده نزدیک شاهد شروع فعالیت این نهاد مردمی و حضور یکایک شما شهروندان عزیز در آن باشم.

– همچنین امروز مورخه ۱۳۹۲/۸/۴ مراسم افتتاح ساختمان جدید دفتر نمایندگی نظام مهندسی و کانون مهندسی شهسوار با حضور مهندسین و اعضا سازمان، فرماندار، سرپرست شهرداری، اعضا شورا، ریاست سازمان استان مازندران و هیات همراه و… برگزار شد. شایسته می‌دانم از جانب خودم و مردم خوب شهرم، از تمامی همکارانم در سازمان نظام مهندسی و کانون مهندسین و بویژه از آقای مهندس شهبازیان و همسر محترمشان سرکار خانم مهندس ظریف که طراحی این بنا را بصورت افتخاری انجام دادند و سهم بسزایی در زیباسازی نمای ساختمانهای شهر شهسوار داشته‌اند، خداقوت و دستمریزاد گفته و تشکر و قدردانی نمایم.
امید دارم همکارانم در سازمان و کانون مهندسین در طراحی سازه‌های هنرمندانه، نقاش مناظر زیبایی در محیط شهریمان باشند که نقشبند خاطرات دوران کهنسالیمان بوده و برای سالها ماندگار ماند و پایدار.

یا حق.

7 دیدگاه در “نوشتار هفته – (۲۹ مهر لغایت ۴ آبان ۹۲)

 1. دوست خوبم سلام
  هفته پر کاری داشتی ، خسته نباشی .
  اتاق فکر ،
  قدم بسیار خوب و اصولیه ، موفق باشید .

 2. سلام خدا قوت این قبیل برنامه ها اتاق فکر کمیته های تخصصی ساماندهی ترافیک شورایار و غیره تو شورای قبلی هم خیلی گفته شد کو عمل؟ خیلی ببخشید شما هنوز بعد دو ماه نتونستید یه شهردار خوب وکاردان که لایق مردم فهیم و با فرهنگ شهسوار باشه رو انتخاب کنید و با نداشتن یک مدیر شهری ثابت قراره چه کارهایی انجام بشه؟ امیدوارم از انتقاد بنده ناراحت نشده باشید.ضمنا یک پیشنهاد هم دارم:میدان امام شهسوار در قلب این شهر قرار داره و محل رفت و امد زن وبچه ی مردم میباشد ولی از صبح زود این منطقه با اشغال گارگران زحمتکش ساختمانی اشغال شده و منظره بدی برای شهر بوجود اورده و مورد اذیت مردم وپیاده ها شده .با انتقال این افراد به بیرون شهر هم به خودشان هم به مردم هم به شهر و هم به خودتان لطف بزرگی میکنید البته با این انتقال میتوانید موجبات اسایش کارگران را هم فراهم کنید مثل انتقال خط خوبان رزگاه که در دوره ی قبل اتفاق افتاد و از خیابان طالقانی به ایستگاه جدید انتقال پیدا کرد.با توجه به اینکه این کارگران معمولا از محلهای اطراف کمربندی(خوبانرزگاه بالامحل رمضانخیل طیب محله پاسبان محل)میباشند یک قطعه زمین در کمربندی(البته با امکانات حداقلی)گرفته شود واین افراد به انجا انتقال داده شوند تا هم خودشان در اسایش باشند هم پیمانکاران که معمولا با ماشین به دنبال این افراد هستند موجب ترافیک در سطح شهر نگردند.با تشکر

 3. من با نظر دوستمون محمد در مورد انتقال کارگران از میدان امام به مکانی خارج شهر موافقم یادم میاد چند سال قبل هم این اقدام برای چند روز اجرا شد ولی نمیدونم چرا پیگیری نشد خلاصه مشکلات همیشه هست ولی خوشحالیم که اینبار نیروههای جوان و متخصص کار را بدست گرفتند

 4. با سلام
  احساس می کنم همان بودجه به اصطلاح محدود بخش ورزشی سرازیر خواهد شد به تیم فوتبال شهرداری،حیف این استعدادهایی که در شهرمان داریم در ورزش انفرادی و قدرشان نمی دانیم!!!! بخش فرهنگی هم که کاملا تعطیل!! فقط جنبه تشریفات خواهد داشت!!!
  جناب آقای فلاحتکار شما از جامعه ورزش هستید و درد کشیده همین حوزه ،مطمئا هستم شما درد ورزش این شهر را خیلی خوب می دانید،آیا ما ورزشکارانی نداریم که بتوانیم بر روی آنها سرمایه گذاری کنیم؟؟روز جمعه در سالن کشتی حاضر بودم با دیدن مسابقات حسرت به دلم ماند که یک همشهری به مقامی نائل شود ؟؟
  آیا شهر ما در بعد ورزش قهرمانی نمی تواند جایگاه داشته باشد؟؟؟
  آیا ورزش شهر ما محدود به فوتبال و کشتی است که تمام هزینه ها در حوزه شهری سرازیر به این رشته های خاص است؟؟
  آیا ورزش شهر ما باید محدود به برگزاری مسابقات و جذب توریست ورزشی شود؟؟
  آیا شما در شورا به فکر راه اندازی شورای ورزشی هستید؟؟
  لطفا پاسخ گو باشید
  با تشکر

 5. سلام جناب مهندس فلاحتکار
  پیشنهاد ایجاد اتاق فکر خوبه ولی همون طور که دوستمون گفتن در دوره های گذشته هم وجود داشته ولی باید صحبتهایی که در این اتاق فکرها گفته میشه ضمانت اجرایی هم داشته باشه .در خصوص جمع آوری کارگران پیشنهادم ایجاد یک ایستگاه حرف و مشاغل بصورت سرپوشیده با امکاناتی نظیر گرمایش و نیمکت طوری که تمامی کارگران و استادکاران ماهر از قبیل بنا،گچ کار،کاشی کار و…. در آن ساماندهی بشوند.به نظر روبروی بازار جانبازان محل مناسبی برای این ایستگاه میتونه باشه.