پاسخی به برخی از سوالات

تعداد بازدید۹۰۴۷مرتبه

با درود خدمت همراهان عزیزی که بنده را در این وبلاگ پیگیری می‌کنند و با نظرات بجا و مناسبشان مرا دلگرمتر می‌نمایند.
تصمیم دارم تا به صورت هفتگی گزارش کامل و دقیقی از عملکرد خودم و شورا را خدمت شما گرامیان تقدیم کنم، اما به علت اینکه تعدادی از دوستان سوالاتی را در کامنتها مطرح نموده‌اند و پاسخگویی نیز یکی از شعارهای بنده در انتخابات بوده است، شایسته می‌دانم، شرط ادب را رعایت کرده و دوستان را منتظر شنیدن جوابهایم نگاه ندارم. اولین گام به جهت پذیرفتن دیدگاه‌های بنده اعتمادسازی در شماست. نمیدانم در این امر موفق بوده ام یا نه؟ اما امیدوارم با ادامه روند گفتمان دو سویه در بین تمامی مخاطبان بتوانم اعتماد کاملتان را بدست بیاورم.
دوستان بزرگواری در مورد انتخاب شهردار (جناب آقای سید امیر حسینی جو)سوالاتی را مطرح نموده بودند و اینکه چه اتفاقاتی در این روزها افتاده است.
در پاسخ باید عنوان نمایم، جناب اقای حسینی جو توسط اعضای شورای شهر شهسوار پس از بررسی‌های کامل به عنوان شهردار انتخاب شدند و بسیار خرسند و خوشحال از این اتفاق آرا در انتخاب بودند. با ایشان صحبتهای زیادی پیرامون مسائل پیش آمده فعلی نیز صورت گرفت و ایشان چه در جمع اعضای شورا و چه در استانداری صراحتاً علاقه‌ی خود را بابت پذیرش مسولیت شهرداری شهسوار نسبت به هر پست دیگری منجمله فرمانداری عباس آباد اعلام نمودند. از آنجایی که ایشان کارمند رسمی وزارت کشور هستند، طبیعتاً فشارهایی مبنی بر پذیرش تصدی دولتی بر ایشان وجود دارد، اما بررسی‌ها و اخبار موجود در شهرستان حاکی از آن است که پیگیریها و اصرار جناب آقای دکتر شریعت نژاد -نماینده محترم مردم رامسر،تنکابن و عباس‌آباد در مجلس شورای اسلامی- و تاکید استانداری در قبول تصدی فرماندار عباس آباد توسط ایشان، عامل اصلی این اتفاق بوده است. بنده از آقایان حسینی‌جو، شریعت نژاد و فلاح (استاندار محترم مازندران) تقاضا می‌کنم، جهت رفع ابهامات و یا نقض این مطلب و شفاف‌سازی و احترام به مردم و نمایندگان آنان در شورا و شهر شهسوار مطالب خود را در پای همین نوشته عنوان نمایند. در هر صورت، تا این لحظه هیچگونه حکمی به عنوان فرماندار عباس‌آباد برای ایشان صادر نشده و تنها حکم صادره، حکم سرپرستی فرمانداری عباس آباد در مورخ ۱۳۹۲/۸/۱ می‌باشد. امیدوارم عزل نصبها را رها کنیم و بگذاریم جریانات سیر طبیعی خود را داشته باشند.
شهرداری شهسوار فرصتی بود برای ارائه شایستگی‌های منتخب مردم و قطعاً این فرصت برای هر شخصی اتفاق نخواهد افتاد. همچنین شایسته‌تر این بود که برای تعهدات اخلاقی و حرفهای عنوان شده احترام بیشتری قایل بودیم و با توجه به آگاهی از مسایل موجود، به این جریان ورود پیدا نمیکردیم. برای جناب آقای سید امیر حسینی‌جو در هر کجایی که باشند آرزوی موفقیت و سلامتی دارم و امیدوارم حضورشان در هر جایگاهی همراه با تحول و سازندگی باشد؛ انشاا….

دوستان عزیزی درخصوص مسایل ورزشی شهرستان دغدغه‌هایی را مطرح نمودند که ضمن سپاس از توجه ایشان به این مقوله مهم، مطالب ذیل را در این خصوص به استحضارتان می‌رسانم.
در شورای شهر شهسوار ۲ کمیسیون فرعی و اصلی به بنده واگذار شده است.
۱-کمیسیون توسعه و سرمایه‌گذاری (کمیسیون اصلی)
۲-کمیسیون ورزش(کمیسیون فرعی).
در مورد کمیسیون توسعه و سرمایه‌گذاری در مجالی دیگر ارائه مطلب خواهم نمود، اما در مورد کمیسیون ورزش به استحضار می‌رسانم، همانطوریکه مطلع هستید غریب به ۲۶ سال است که در ورزش شهر از طفولیت تا حال مشغول به فعالیت بوده و هستم. بادردهای ورزشکاران آشنا و به مشکلات آنان آگاهم. در رشته‌های توپی و غیرتوپی کار کرده‌ام. کاراته، کوهنوردی، سنگ‌‎نوردی، سوارکاری، دومیدانی و …، قهرمان جهان پرورش داده‌ام. پتانسیلهای ورزش شهرم را به خوبی می‌شناسم و به راه‌کارهای حل این بحران نیز علم دارم. لذا این نوید را به شما می‌دهم که به‌زودی کمیسیون ورزش شهرستان با برنامه مدون کار خود را آغاز خواهد کرد. دوستان، برای موفقیت و کسب نتیجه در ورزش نیازمند سرمایه‌گذاری در این بخش هستیم. تنها ۲% از هزینه‌های بخش عمرانی به کمکهای ورزشی، فرهنگی و آموزشی و سایر موارد از محل ماده ۱۶ و ۱۷ اختصاص دارد. بودجه عمرانی شهرداری شهسوار تا کنون نزدیک به ۴ میلیارد تومان بوده است که با یک ضرب و تقسیم ساده متوجه مبلغ ۸۰ میلیون تومانی آن خواهیم شد. آیا با این مبلغ می‌شود هم کمکهای مردمی کرد، هم در بخش فرهنگ و آموزش فعالیت داشت و هم ورزش شهر را هم رو به جلو هدایت نمود. قطعا جواب شما هم نه خواهد بود.
از آنجایی که از جنس ورزش هستم و قطعاً انتظارات زیادی از بنده در این بخش وجود دارد، تصمیم دارم به بهترین شکل ممکن به ورزش شهرم در این جایگاه خدمت نمایم. لذا بدین منظور منتظر تنظیم بودجه‌ی سال جاری هستم تا بتوانم مبلغ مورد نیاز برای گسترش ورزش شهر را جذب نمایم و هم طرحی را که با همکاری بسیاری از دوستان در این بخش تدوین شده، باهمکاری شهردار منتخب پیش ببرم.
در خصوص تیم فوتبال شهرداری نیزباید عرض کنم، قرار نیست تا هزینه‌های این تیم از محل همان ۲% تامین بشود. هزینه‌های این تیم از منابع داخلی و جاری شهرداری همچون سنوات گذشته تامین خواهد شد.

در پاسخ به عزیزانی که نسبت به سد معبر و جابجایی زحمتکشانی که برای کسب روزی حلال دور میدان تجمع می‌کنند، مسایلی را مطرح نمودند، باید به عرض برسانم، برنامه‌ریزی‌هایی صورت پذیرفته و در حال بررسی مکانی برای جابجایی این افراد هستیم. به یاری خداوند و همدلی شما این ساماندهی به زودی انجام خواهد پذیرفت.

چند تن از دوستان نیز از عدم مشاهده تغییرات محسوس در شهر که ناشی از فعالیت اعضای جدید باشد گلایه کردند که باید عرض کنم حق با ایشان است و این امر نیز کاملا صحیح می‌باشد. امیدواریم با آغاز به کار شهردار جدید در روزهای آتی روند اجرایی مصوبات و جلسات شورا ملموس گردد، اما این بدان معنا نیست که کاری هم انجام نپذیرفته است. ما در ابتدای راه هستیم و برای جلوگیری از آزمون و خطا و صرف بیهوده منابع بیت‌المال می‌بایست هرچه بیشتر مطالعه و تحقیق در امور نماییم. بردباری شما و ارائه نظرات و پیشنهادات کمکی است بس گرانقدر در هرچه سریعتر پیمودن این راه دشوار. دستتان را به گرمی می‌فشارم و از اینکه به منتخبانتان اعتماد دارید و آنها را در این مسیر تنها نخواهید گذاشت سپاس فراوان دارم.

امیدوارم توانسته باشم پاسخی هرچند کوتاه به سوالات شما گرامیان داده باشم.

بدرود.

10 دیدگاه در “پاسخی به برخی از سوالات

 1. آرزوی موفقیت و بهروزی برای شما و تمام اعضای شورای محترم شهر رو داریم. طبیعی است که این گزارشات سریالی شما باعث دلگرمی تمام شهروندانی که به شما عالیجنابان رای ورود به شورای شهر را داده اند خواهد شد. در رابطه با دستفروشان مستقر در خیابان اصلی ضمن احترام به حقوق کسبه محترم خواستار بررسی راهکاری اساسی برای این عزیزان زحمت کش هستیم به نحوی که امکان ادامه کسب و کار آنان با توجه به شرایط اقتصادی کنونی، به صورت ساماندهی در مکان های جدید وجود داشته باشد.
  موفق و پیروز باشید
  یا حق

 2. دوست بزرگوار، شما فقط پیشنهاد می دهید و این نشان می دهد که ذهن توانایی دارید. اما مدیریت فقط فکر کردن نیست، کمی عمل کردن نیز نیاز دارد. اتاق فکر را هر وقت به سرانجام رساندی، حرفش را بزن. فلان کار و فلان کار را هر وقت انجام دادی بیا و بگو. شما فقط داری وعده می دهی. اما اگر این وعده ها عملی نشد، باید حواست باشد که در پیشگاه مردم شرمسار می شوی. بنابراین پیشنهاد می کنم به جای اینکه وعده هایتان را در این جا مطرح کنید، فقط به دستاوردهایتان اشاره کنید. فکرهای نابتان را بگذارید برای خلوت خودتان و کارها و دستاوردهایتان را با مردم قسمت کنید. اینگونه مطمئن باشید، حتی اگر دستاوردهایتان کم هم باشد، نزد مردم همچنان محبوب خواهید ماند. چون شما را دوست دارم این را گفتم و اصلا نمی خواهم راه را اشتباه بروید و به هر حال بازهم عذرخواهی میکنم. این کارتان را که هم دغدغه هایتان را با مردم قسمت می کنید، می ستایم. به خصوص درباره انتخاب شهردار و ماجرای آقای حسینی جو را.

 3. سلام آقای فلاحتکار عزیز.
  همین اول می خواهم شما را به خدا قسم بدهم که شهر را دریابید… شهسوار از زیبایی های طبیعی هیچ کم ندارد اما از زیبایی های ساختاری و مبلمان شهری از صفر هم پایین تر است!! چرا باید شهرکی!! مثل متل قو انقدر زیبا و پاکیزه و تمیز باشد. اما شهر من … بهترین شهر ایران اینگونه ویرانه باشد.
  زباله همه مناطق تفریحی ( ساحل و جنگل ) را فرا گرفته است. متاسفانه هیچ کس رسیدگی نمی کند. نظافت مناطق جنگلی که بر عهده خرم آباد است به هیچ وجه انجام نمی شود. شما را به خدا به اینها رسیدگی کنید… اگر کوتاهی کنیم تا ۱۰ سال آینده جز شهری که زمانی زیبایی را یدک می کشید هیچ نخواهیم داشت! هیچ! بروید و جنگل های دالخانی را ببینید که چقدر تمیز و پاکیزه است! مگر ما چه کم داریم؟ سواحل ما چرا باید مامن معتادین و ارازل باشد؟ چرا؟
  آقای فلاحتکار چشمه کیله نفس های آخرش را می کشد… آلوده و کثیف و کم آب … کجا رفت زمانی که مردم با دست از چاله چوله های داخل رودخانه با دست ماهی می گرفتند؟! کجا رفت آن ماهی آزاد معروف شهسوار؟ کجا رفت آن همه ماهی که زمانی خودمان کنار آتشنشانی مینشستیم و ماهیگیری میکردیم! آقای فلاحتکار شهرهایی می شناسم که حتی حسرت یک قطره آب چشمه کیله را می خورند! همین زاینده رود را ببینید…. وقتی پر آب می شود مردم چه می کنند!!؟؟؟ اما من و امثال من هر روز صبح از روی زیباترین پل دنیا رد می شویم انگار نه انگار! آقای فلاحتکار چشمه کیله ما پتانسیل های گردشگری فراوانی دارد…. بخدا دارد! والله دارد!! خواهش می کنم فکری کنید.
  آقای فلاحتکار ساخت و ساز بی رویه و فروش بی قید و بند زمین ها حومه شهر به افراد بیگانه و غیر بومی خطر بسیار مهمی است!! من امروز ۷ آبان ۹۲ به شما این هشدار را می دهد که چشم انداز خوبی دراین باره نخواهیم داشت!! غیربومی ها بجایی رسیده اند که برای خودشان شهرک ها و مناطق حفاظت شده درست کرده اند و بومی ها را راه نمی دهند!! البته که انتظار ما از شما این است این موارد را با کمک نماینده مجلس حل کنید! کار بجایی رسیده است که اکثرا پروژه های تولیدی را افراد غیر بومی راه انداخته اند! آخر چرا؟!
  آقای فلاحتکار من به عنوان یک شهروندی که به شهرش عشق می ورزد و سربلندی و آسایش مردمش را می خواهد این مطالب را نوشتم. امیدوارم خسته کننده نبوده باشد. خوشحال می شوم از طریق ایمیل مرتبط باشیم.
  دکتر مجتبی صدیقی – داروساز

 4. شهرما را مسخره کرده اند؟ حسین جو شهردار نمیشود یکباره بگویندکه نمیشوم به رای شورا ومردم بی احترامی کرده است و نباید اگر درمصاحبه تعهدی داده بود انتخاب دیگری میکرد.از اععضای شورا خواستار انتخاب دیگری هستیم.ضمنا شاید تا شش ماه دیگر شهردار انتخاب نشد، …

 5. دوست خوبم درود
  امیدوارم همدلی و همکاری در شورا بگونه ای باشد که چرخهای آبادانی شهرما هم آهسته آهسته شروع به چرخش نماید ولی این چرخش پیوسته ادامه داشته باشد .
  پس از خواندن دست نوشته جنابعالی و دیدگاههای دوستان گفتم این چند سطر را جهت یادآوری سیاه کنم با کمال پوزش و اما بعد ،
  بهرحال نظرات وپیشنهادات فراوان است و دیدگاهها متفاوت ، ولی هدف یکی ست ، زندگی با کیفت تر در شهری آبادتر ، در این راه همه وظایفی داریم چه مسئولین و چه شهروندان. بعنوان یک شهروند امیدوارم همگی وظایف و مسئولیتها مان را در قبال شهرمان از یاد نبریم ، هر چند کوچک باشد . و هر چند وقت یکبار در این سایت به آن بپردازیم ، مثل پرداخت به موقع عوارض ، حفظ آراستگی اماکن عمومی و ….
  صد البته مسئولین امور شهری شهرمان انتقاد پذیر هستند ، امیدوارم منتقدین گرامی نیز صبور باشند ،
  بدرود .

  • با درود
   از دیدگاه زیبایتان بینهایت سپاسگذارم .امیدوارم روزی کنار یکدیگر شاهد اتفاقات خوب در شهرمان باشیم.

 6. جناب فلاحتکار مواظب بازیهای سیاسی باشید و در انتخاب یک شهردار مدیر قدم بردارید تا فکرتان ازاد شود وبه دیگر کارهایتان برسید.و یک پیشنهاد اگر میخواهید از این روزمرگی رهایی یابید حتما شهرداری مناسب و در خور مردم شهسوار انتخاب کرده وساختمان شورا را از شهرداری جدا کنید چون شما باید برای ابادانی شهر تصمیمات مهمی بگیرید اگر مثل شوراهای دیگر در شهرداری حضور داشته باشید فقط میبایست به درد دل مردم گوش کنید مخصوصا هم که یک شهردار خوب نداشته باشید .با تشکر

 7. دوست و برادر عزیزم اقا علیرضا فلاحتکار سلام
  فرارسیدن ماه محرم و ایام عزاداری اقا امام حسین رو به شما و تمام همشهریان عزیزم تسیت عرض میکنم
  با دبدن اقداماتی که در بستر رودخانه چشمه کبله در حال صورت گرفتنه کمی امیدوار شدیم که این شهر از اون حالت سکون و رخوت داره بیرون میاد:شهری که انگار خاک مرده توش پاشیدن
  اما جناب فلاحنکار مطلع شدم پیمانکار این پروزه جناب آقای مصلحی با این مرحله سومین باره که در دو سال اخیر از طرف شهرداری برای لایروبی و بستر سازی رودخانه چشمه کیله و مرمت این تنها یادگار شهر شهسوار انتخاب میشن
  میتونم دلیل این کار رو ازشما بپرسم که چرا این آقا جزئ لاینفک پروزه های شهرداری شهسوار هستن و در طی کمتر از دو سال سه بار با دریافت مبالغ هنگفت مسولیت این کار رو بر عهده میگیرن و ما به جزاین بار در دفعات قبل عملا هبچ افدامی از ایشون ندیدیم البته خودرو تویوتا لندکروزچهار درب ایشون که به عنوان نیسان جهت حمل بار ازش اسبفاده میکنن یه جورایی گویای لا ینفک بودن ایشون هست
  اما اگه دلیل دیگه ای هم داره خوشحال میشم بدونم
  ممنون.

 8. دوست و برادر عزیزم علی آقای فلاختکار سلام

  نبینم علی اقای ما دل گیر از نامردمی های مرد نماهای روزگاره،کسانی که واسه یه لقمه نون بیشتر به شهر و همشهریاشون پشت میکنن و میزنن زیر حرفشون و اینکه حاظرن واسه همون یه لقمه نون بیشتر بد ترین اهانت هارو از طرف مردم به جون بخرن و در پاسخ به این اشتباهشون بیان تو یه مراسمی و با یه معذرت خواهی ساده ماله بکشن رو کاری که تو مرام هبچ شهسواری با اصالت نیست
  دیدم چند روزی از روز نوشته هات خبری نیست گفتم نکنه شاگرد زرنگ مدرسه نمونه مردمی شهدای فرهنگی اونم اولین دوره اش دلش گرفته
  گفتیم بگیم علی آقا ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند تو فقط لب تر کن داش علی خودت میدونی که چه جوری حالیشون میکنیم …….
  البیه وقتی پر شاهین شانس و اقبال واسه اینکه پرنده های شهرمون همه پراشون سوختست یهو بیاد یچسبه به تن یه کلاغ سیاه نباید توقع داشت که ذات کلاغ سباه عوض شه ویه شبه بشه شاهین داش علی

 9. آقا علیرضا فلاحتکار سلام
  با عرض ادب احترام خدمت شما دوست و برادر عزیزم، مبخواستم بگم که بعد چندین سال بی توجهی مسئولین که باعث شد خاک غربت و فراموشی بشینه رو عرشه بسیار زیبا با اون چشم انداز خیره کننده کوه و دریا واون پایه های استوار قوسی شکل پل چشمه کبله که حقیقتا در هیچ جای دنیا نمیشه همتایی واسش پیدا کرد بشینه، یا دبدن اقدامات اساسی و زیر بنایی که در حال انجام بود، به حسن اعتماد و انتخاب شایسته مردم فهیم شهرم افرین گفتم،آفرین گفتم که با انتخاب فرزندان متعهد و متخصص و با تعصب این شهر، شورای شهری مقتدر ساختن که میشه به پشتوانه حضورشون فردایی زیبا رو برای شهر شهسوار متصور بود.از تلاش مهندس احمد خوش قلب هم تشکر میکنم،چراکه نشون داد اگه شورایی قوی پشتش باشه یک مدیر عملیاتی و شهردار روزهای سخته،الیته شایستگی احمد خوش قلب برای خیلی ها ثایت شدست و نیاز یه تعریف من نداره.ان شالله شرایطی فراهم بشه که یازهم یه عنوان شهردار این شهر در سمت خودش ابقا بشه و بتونه به پشتوانه افرادی توانمند چون شما و دیگر دوستانتون در مجموعه شورای شهر شهسوار لیاقت و شایستگی هاشو اثبات کنه.
  .اجرتون مقبول درگاه حق تعالی و سعیتون مشکور باد.