روزنوشت (۱۵ مهر ۹۲)

تعداد بازدید۲۷۳۹مرتبه

با درود به دوستان و همشهریان عزیز.
با توجه به استقبال خوب همشهریان از یادداشت قبلی، تصمیم گرفتم تا همانطور که قبلا قول داده بودم، منبعد تا حد امکان روزانه از طریق این سایت با همشریان در ارتباط باشم. البته بحث در مورد هر یک از یادداشت‌ها تمام شده تلقی نمی‌شود و کماکان منتظر دیدن و صد البته شنیدن نظرات دوستان و همشهریان خوبم هستم و سعی خواهم کرد، پس از جمع‌بندی در هر یادداشت نتیجه نهایی را به اطلاع همه برسانم.

اما امروز، پانزدهم مهر ۱۳۹۲ روز فوق العاده پر کاری داشتیم. ساعت ۸:۳۰ تا ۱۲ در مجمع امور صنفی با هیات رئیسه، اعضای مجمع و تعدادی از رؤسای اتحادیه‌ها پیرامون مسائل مختلف بحث و گفتگو شد. این جلسه به پیشنهاد شورای شهر و با محوریت هماهنگی بیشتر جهت رفع مشکل سد معبر در شهسوار برگزار گردید. همانطور که می‌دانید رفع سد معبر تنها به برخورد با دستفروشان خلاصه نمی‌شود. گاهی صحنه‌های کم و بیش زشت در این برخوردها دیده‌ایم. همانطور که پیاده رو حق مشاع تمامی شهروندان و مهمانان شهر است، کسبه نیز بخاطر سرمایه‌گزاری که انجام داده‌اند حق دارند از محل کسب خود استفاده قانونی ببرند. به همین ترتیب انتظار میرود کسبه نیز از اشغال پیاده‌رو و بعضاً خیابان خودداری کنند تا چهره شهر روز به روز زیباتر شود. شورای شهر مصمم است تا بتواند محیط شهری را به جهت احقاق حقوق شهروندان در معابر عمومی و پیاده‌ روها عاری از هر گونه سد معبر کند. لذا جهت هماهنگی با تمام ارگانها و نهادهای ذی‌ربط در حال رایزنی و برگزاری جلسات می‌باشد. مقرر شد، ۴۰ اتحادیه فعال در شهر  به اعضای خود اطلاع رسانی نموده و در این راستا نهایت همکاری را با شهرداری و شورای شهر داشته باشند.
امروز همچنین روز آغازین بررسی برنامه‌های داوطلبان تصدی سمت شهردار بود. از ساعت ۴ بعداز ظهر سه میهمان داشتیم که هر کدام در ۳۰ دقیقه به ارائه برنامه‌های خود در امور مختلف شهر و شهرداری پرداختند. رزومه دوستان از قبل به دفتر شورا ارائه شده بود و پیشاپیش بررسی‌های اولیه انجام پذیرفته بود. در یک فضای کاملاً صمیمی و با وقت‌های از پیش تعیین شده در خدمت هر سه نفر بودیم. اسامی این سه داوطلب به ترتیب حروف الفبا عبارت بود از:
۱-آقای ربیع‌پور
۲-آقای منصور‌کیا
۳-آقای وردی‌پسندی
در آینده نزدیک سعی خواهم کرد اطلاعاتی از رزومه و سر فصل برنامه‌های همه داوطلبان  و نامزدهای حضور در راس شهرداری را در اختیار شما همشهریان قرار دهم. صد البته منتظر نظرات همه همشهریان بوده، مشارکت تک تک شما بزرگواران را در همه امور مدیریت شهری خواستارم.
شاد و  سربلند و پیروز باشید.

2 دیدگاه در “روزنوشت (۱۵ مهر ۹۲)

  1. جناب فلاحتکار عزیز
    تبریک ویژه ام را ابتدا بخاطر انتخابتان در شورای شهر و سپس این کار جالب که حکایت از برخورد صادقانه سرکار با مردم و غریبه نپنداشتن آنان است بپذیرید.برایتان آرزوی سلامتی و موفقیت در راه دشوار خدمت بی ریا به مردم را دارم.